Jubileusz 100 lecia objawień fatimskich. Objawienia fatimskie to światło. Mija od nich 100 lat. Niepokalane Serce, objawione Siostrze Łucji jej kuzynom w 1917 roku, jest ratunkiem na trudne czasy dla Kościoła i świata.
Święty Jan Paweł II uczył, że współczesny świat znajduje się “na krawędzi czasu”. Może dlatego tak bardzo skupiamy uwagę na tym orędziu, które zostało nam dane przed niemal stu laty. Ono, jak mówił Papież Polak, może nam ukazać drogę w bezpieczną przyszłość.
Trwa miesiąc maj, poświęcony naszej najlepszej Matce Maryi. Po dzisiejszej mszy św. zostańmy wszyscy na nabożeństwo majowe, w trakcie którego odśpiewamy wspólnie Litanię Loretańską. Pamiętajmy o odmawianiu jej każdego dnia maja w naszych domach, by poprzez wstawiennictwo najlepszej Matki, uprosić potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny, naszej Parafii, naszych Rodzin i nas samych.

W najbliższy czwartek, 25 maja, przypada Święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Msza Święta w języku polskim zostanie odprawiona o godz. 7:00 wieczorem.

Szczere wyrazy współczucia dla p. Stanisława Supel i jego rodziny z powodu śmierci ukochanej Mamy i Babci – Józefy Supel. Pamiętajmy o modlitwie za jej duszę.

Dzisiejsza druga kolekta zostanie przeznaczona na prasę i media katolickie.

Do końca Okresu Wielkanocnego, czyli do 4 czerwca trwa zbiórka funduszy na rzecz naszej Parafii, naszej Diecezji oraz na rzecz biednych i potrzebujących! Dzięki Waszej ofiarności jesteśmy coraz bliżej realizacji zamierzonego celu!